close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • POLITYKI EKONOMICZNE UE

 • 12 września 2018

  Stan negocjacji z Wielką Brytanią, możliwe scenariusze na przyszłość a także przygotowania Polski do brexitu to główne tematy konferencji prasowej, w której wzięli udział ministrowie Konrad Szymański, sekretarz stanu ds. europejskich (MSZ) oraz Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

  Rozmowy w sprawie brexitu wkraczają w finałową fazę. 30 marca 2019 r. Wielka Brytania nie będzie już członkiem UE. Obecnie trwają intensywne negocjacje, których celem jest uporządkowany brexit. Nawet jednak na tym etapie zaawansowania rozmów trzeba przygotowywać się na wszystkie możliwe scenariusze w tym scenariusz braku umowy.

   

  Każdy z tych wariantów oznacza dużą zmianę dla polskich przedsiębiorców. Wielka Brytania to jeden z najważniejszych partnerów handlowych Polski. Konsekwencje brexitu wpłyną na przedsiębiorców, eksportujących i importujących towary i usługi z jednolitego rynku.  W Polsce trwają intensywne przygotowania do wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, zarówno w scenariuszu przyjęcia umowy jak i jej braku. Organizowane są seminaria eksperckie z przedsiębiorcami – kolejne są już zaplanowane.

   

  Opublikowana dziś broszura „Brexit. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca” to uzupełnienie tych przygotowań. Ma ona wesprzeć przedsiębiorców w zidentyfikowaniu potencjalnych utrudnień a tym samym dostosowania modelu biznesowego do nowych okoliczności. 

   

  Broszura „Brexit. Co powinien wiedzieć przedsiębiorca”

  brexit_okladka
  2018-09-12-brexit-konfa-001
  2018-09-12-brexit-konfa-003

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: