close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 października 2017

  W dniu 27 września br., w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, odbyło się spotkanie Sekretarza Stanu, Jana Dziedziczaka z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu oraz ze słuchaczami zrzeszonymi w szkole liderów Collegium Nobilium Opolinese. Tematyka spotkania dotyczyła spraw Polonii i Polaków za granicą.

  Polonia i Polacy za granicą  jest tematem bardzo szerokim, ale ma również olbrzymie znaczenie w sferze dyplomacji publicznej. Umacniając pozytywny wizerunek naszego kraju za granicą  pamiętamy, że 20 milionów naszych rodaków lub osób o polskich korzeniach to swoiści ‘ambasadorowie polskości’ - stwierdził minister Jan Dziedziczak.

  Wiceminister Jan Dziedziczak podkreślił znaczącą rolę współpracy z polskimi placówkami dyplomatycznymi i konsularnymi, w tym z Instytutami Polskimi. Zwrócił również uwagę na bezprecedensowe znaczenie spraw Polonii i Polaków za granicą dla obecnego rządu, a także wyraził swoje wsparcie przy współpracy z organizacjami polonijnymi.

  W spotkaniu ze strony Ministerstwa uczestniczyli także : Pan Krzysztof Strzałka, Zastępca Dyrektora Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej oraz Pani Iwona Kozłowska, Naczelnik Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą.

  1 IMG_2262-2
  IMG_2267-2
  IMG_2290-2

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: