close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PGE STADION NARODOWY

 • Stadion PGE Narodowy to symbol nowoczesnej, zmieniającej się i dynamicznej Polski. Budowę nowej areny, w miejscu Stadionu Dziesięciolecia rozpoczęto w 2008 roku. Stadion zaś został oficjalnie otwarty 29 stycznia  2012 roku. 
   


  PGE Narodowy to znacznie więcej niż obiekt sportowy, to jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych na świecie. Na przestrzeni czterech lat działalności arena stała się miejscem, które ma znaczenie również dla rozrywki, biznesu, kultury i edukacji. Na PGE Narodowym odbywają się najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenia w Polsce. Począwszy od piłkarskich Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012, meczu otwarcia siatkarskich Mistrzostw Świata, największego na starym kontynencie Pikniku Naukowego czy niezwykle istotnego z punktu widzenia globalnej gospodarki dorocznego spotkania Rady Gubernatorów Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju.

  Jesteśmy przekonani, że szczyt NATO na PGE Narodowym, w którym weźmie udział 28 przywódców państw Sojuszu Północnoatlantyckiego, przejdzie do historii nie tylko dzięki merytorycznej i konstruktywnej debacie politycznej, ale również dzięki perfekcyjnej i stojącej na najwyższym poziomie organizacji.

   

   

  PGE Narodowy w liczbach
   

  Pojemność: 58 500 (mecze); 72 900 (koncerty); 800 (VIP)/4600 (Biznes)/900 (Prasa)

  Rekordowa frekwencja: 62 000, 30 sierpnia 2014, Mecz siatkówki Polska-Serbia 3:0

  Wymiary boiska: 105-68 m

  Nawierzchnia: trawiasta, podgrzewana płyta

   


   


  Fot. PGE Narodowy

   

  Zobacz więcej zdjęć

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: