close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • EUROPA

 • 15 lutego 2016

  W dniach 5-7 lutego br. w Warszawie - pod egidą Departamentu Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspólnota Polska - spotkali się przedstawiciele 14 organizacji polonijnych z dziesięciu krajów Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów roboczych pod tytułem „Razem z Erasmusem – warsztaty dla organizacji wspierających migrantów zarobkowych w Europie”.

  Z Paryża, Berlina, Londynu, Cork, Edynburga i wielu innych miast europejskich przybyli do Warszawy pracownicy polskich organizacji socjalnych, aby wspólnie pracować nad utworzeniem Europejskiej Platformy Wsparcia Migrantów w UE. Celem warsztatów było wypracowanie zasad pracy nad paneuropejskim projektem, którego realizacja ma doprowadzić m.in. do podniesienia poziomu wiedzy na temat sytuacji życiowej migrantów zarobkowych w Europie, profesjonalizacji działań w zakresie zarządzania organizacją, efektywnego pozyskiwania funduszy na działalność, usprawnienia wymiany informacji nt. sytuacji polskich migrantów zarobkowych w poszczególnych krajach.

  Organizacje zainteresowane projektem, mające  sugestie co do współpracy mogą kierować swoje zapytania na adres:  wojciech.bialek@together-razem.org

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: