close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • EUROPA

 • 14 maja 2018

  W dniach 4-6 maja br. w polonijnym ośrodku spotkań „Concordia” w Herdorf-Dermbach odbył się IV Zjazd Środowisk Patriotycznych Europy Zachodniej. Tematem przewodnim tegorocznego zjazdu było upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  W trakcie zjazdu wmurowano tablicę pamiątkową, upamiętniającą 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obok Kaplicy Miłosierdzia Bożego wmurowano i poświęcono również krzyż upamiętniający V Brygadę Wileńską AK. Odsłonięcia krzyża dokonał wiceprezes IPN, prof. Krzysztof Szwagrzyk. Drugiego dnia zjazdu odbył się koncert pod nazwą „II Festiwal Pieśni Prawdziwej”, w którym wzięli udział Andrzej Kołakowski, Dariusz Grzybkowski oraz Paweł Piekarczyk.

   

  W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele m.in. z Klubów „Gazety Polskiej” z Paryża, Wiednia, Essen, Berlina i Strzegomia, Spotkań Akwizgrańskich, Stowarzyszenia Polskich Kombatantów i Klubu Myśli Politycznej z Paryża, Środowisko Polonia – Flandria i Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy gen. Maczka z Belgii, a także przedstawiciele KG RP w Kolonii i innych urzędów z Polski.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: