close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • EUROPA

 • 4 stycznia 2017

  W dniu 17 grudnia 2016 r. w Konsulacie Generalnym RP w Monachium odbyło się spotkanie wigilijne szczepu harcerskiego „Czarna 13”.

  Przy kolędach i harcerskich piosenkach oraz przy „wigilijnym” stole harcerze wraz ze swoimi rodzicami wspominali harcerskie wydarzenia mijającego roku.  Harcerze podsumowali rok swojej pracy, szczególnie wskazując na uprządkowanie grobów żołnierzy na cmentarzu polskim znajdującym się na terenie poligonu bazy szkoleniowej NATO w Hohenfels oraz udział w uroczystościach zaduszkowych na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego w Dachau.

  Szczep powstał w 2014 r. przy Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Tadeusza Chciuka-Celta w Monachium. Obecnie w jego skład wchodzi drużyna harcerska „Orły” , drużyna starszo-harcerska „Wilki”  oraz gromada zuchowa „Bobry”. Szczep prowadzi instruktorka Joanna Fila, która jest jednocześnie nauczycielką przy SPK w Monachium. Harcerze bardzo aktywnie uczestniczą w życiu miejscowego środowiska polonijnego. Do lokalnej tradycji należą okolicznościowe odwiedziny zasłużonych dla ojczyzny Polaków, m.in.: Pani Ewy Chciuk, żony patrona SPK w Monachium oraz Pani Irmy Zembrzuskiej-Wysockiej, sanitariuszki Powstania Warszawskiego, długoletniej spikerki Radia Wolna Europa.

  Monachium 1
  Monachium 2
  Monachium 4
  Monachium 5
  Monachium 6
  Monachium 7

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: