close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • POLITYKA WSCHODNIA

 • 12 kwietnia 2018

  W dniach 11-12 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbyły się konsultacje departamentów wschodnich MSZ Polski i Szwecji. Po raz pierwszy w historii konsultacje odbyły się nie tylko na szczeblu dyrektorów, ale również na poziomie naczelników i szeregowych pracowników wszystkich wydziałów.

  Ze strony Polski konsultacje poprowadził Jan Hofmokl, Zastępca Dyrektora Departamentu Wschodniego MSZ oraz Pełnomocnik Ministra Spraw Zagranicznych RP ds. Partnerstwa Wschodniego. Delegacji gości przewodniczył Andreas von Beckerath, Dyrektor Departamentu Wschodniego MSZ Szwecji. W konsultacjach wzięli udział ponadto pracownicy Departamentu Polityki Europejskiej oraz Departamentu Współpracy Rozwojowej w MSZ RP, a także Ambasador Królestwa Szwecji w Rzeczypospolitej Polskiej Stefan Gullgren wraz z pracownikami ambasady.

   

  Konsultacje dotyczyły wszystkich obszarów geograficznych, leżących w kompetencji departamentów wschodnich MSZ Polski i Szwecji - tj. Rosji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, krajów Kaukazu Południowego i Azji Centralnej, a także Partnerstwa Wschodniego.  

   

  5765
  5771

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: