close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • NIEMIECKIE OBOZY KONCENTRACYJNE

 • 15 sierpnia br. ambasada RP w Baku zwróciła się do redakcji portalu azvision.az z protestem przeciwko stosowaniu sformułowania „polski obóz koncentracyjny”. Wadliwy kod pamięci pojawił się w artykule o zidentyfikowaniu przez władze niemieckie pobytu ośmiu osób z załogi niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof („90-year-olds accused of working at Nazi death camp could be charged”).

   

   

  W liście do redakcji placówka zwróciła uwagę, że w czasie drugiej wojny światowej na terenie okupowanej Polski w niemieckich obozach koncentracyjnych zamordowano miliony ludzi, w tym ogromną liczbę obywateli Polski. Podkreślono również, że zwrot „polskie obozy” jest obraźliwy dla Polski, a także fałszuje historię Holokaustu i wprowadza w błąd opinię publiczną w Azerbejdżanie.

   

   

  Redakcja portalu natychmiast przeprosiła za pomyłkę i dokonała korekty, zmieniając błędne sformułowanie na „nazistowski obóz koncentracyjny”.

   

   

  Informację o wystąpieniu wadliwego kodu pamięci placówka otrzymała od pani Yvonne Kowalczewski z Fundacji Kościuszkowskiej. Placówka podziękowała pani Kowalczewski za przekazaną informację.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: