close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WYDARZENIA

 • 27 maja 2014

  O uczczeniu 25-lecia nawiązania polsko-emirackich stosunków dyplomatycznych rozmawiał 27 maja w Warszawie podsekretarz stanu Bogusław Winid z podsekretarzem stanu ds. bezpieczeństwa i wojskowych w MSZ Zjednoczonych Emiratów Arabskich generałem Farisem Mohammedem Ahmedem Suhail Al-Mazrouei.

  Rozmówcy wyrazili satysfakcję ze wzmocnienia polsko-emirackiego dialogu politycznego, czego dowodem były wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego Abu Dhabi i Dubaju w grudniu ubiegłego roku. Wiceminister Wind podkreślił, że obecna wizyta stanowi kontynuację dotychczasowych rozmów i przyczyni się do nawiązania trwałych i owocnych kontaktów w dziedzinach strategicznych. – Wzajemna współpraca obejmuje kolejne dziedziny życia społecznego i gospodarczego naszych narodów. Wzbogacają je także owocne kontakty na forach międzynarodowych – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji, który zwrócił też uwagę na bardzo dobrą współpracę NATO z ZEA.

   

  Program wizyty delegacji ZEA w Warszawie obejmuje spotkania w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Gospodarki. Goście z Półwyspu Arabskiego mają w planach także spotkania z koncernami polskiego przemysłu obronnego, przygotowane przez Polską Izbę Producentów na Rzecz Obronności Kraju. Z kolei wizyta w Akademii Obrony Narodowej pozwoli na rozeznanie możliwości kształcenia oficerów sił zbrojnych oraz cywilnych pracowników resortów obrony.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  PL-ZEA

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: