close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AZJA I PACYFIK

 • 29 września 2014

  - Polska pomoc w Afganistanie jest obecna od trzynastu lat. Zamierzamy kontynuować dzielenie się doświadczeniami naszej transformacji ustrojowej z afgańską administracją, pomimo wycofania misji ISAF z tego kraju – powiedział Jan Hofmokl, zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ w trakcie inauguracji szkolenia nt. służby cywilnej dla wysokiej rangi urzędników z Afganistanu.

  Kurs dla dziewięciu urzędników afgańskiej administracji państwowej organizowany jest we współpracy MSZ oraz Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP).

   

  Podczas szkolenia goście z Afganistanu zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi budowania sprawnej służby cywilnej. Szkolenie ma pomóc we wdrożeniu skutecznych metod przeciwdziałania i zapobiegania korupcji w afgańskiej administracji oraz przyczynić się do podniesienia efektywności i sprawności jej działania. W programie, poza warsztatami, przewidziano także spotkanie z Marszałkiem Senatu – Bogdanem Borusewiczem.

   

  Partnerem szkolenia po stronie afgańskiej jest Afgański Instytut Służby Cywilnej (ACSI) – państwowa szkoła, której zadaniem kształcenie kadr nowej administracji Afganistanu. Współpraca pomiędzy MSZ, KSAP i ACSI w zakresie kształcenia kadr administracji afgańskiej została zapoczątkowana w 2011 r. Od tego czasu przeszkolono w Polsce 100 urzędników afgańskich, którzy obecnie zajmują wysokie stanowiska w instytucjach publicznych swojego kraju. Tematyka poprzednich szkoleń obejmowała kwestie zarządzania w administracji, sprawnego przywództwa, antykorupcji oraz zarządzania kryzysowego.

   

  Obecna edycja jest ostatnią w ramach szkoleń realizowanych na rzecz administracji Afganistanu. Warsztaty potrwają do 10 października 2014 r. i są finansowane w ramach Wieloletniego programu współpracy rozwojowej na lata 2012-2015.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: