close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AMERYKA PÓŁNOCNA

 • 19 grudnia 2018

  - Dynamika relacji polsko-amerykańskich na różnych szczeblach pozostaje w ostatnim czasie bardzo wysoka, co ma szczególne znaczenie nie tylko z punktu widzenia dalszego rozwoju strategicznego partnerstwa RP-USA, ale także w obliczu ostatnich napięć w stosunkach ukraińsko-rosyjskich – powiedział minister Jacek Czaputowicz.

  W trakcie kurtuazyjnego spotkania z zastępcą sekretarza stanu USA omówiono bieżące elementy relacji dwustronnych, w tym kalendarz wizyt i kontaktów polsko-amerykańskich wysokiego szczebla przypadających na I połowę przyszłego roku. Przedstawiciel Departamentu Stanu USA i minister Czaputowicz rozmawiali także o aktualnej sytuacji na wschodniej flance NATO oraz polsko-amerykańskiej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. W tym kontekście poruszono m.in. kwestie koncepcji zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej na terenie RP.

   

  Istotnym  tematem rozmów była także problematyka bezpieczeństwa energetycznego w Europie, uwzględniająca  działania  na rzecz powstrzymania projektu Nord Stream 2 oraz  polsko-amerykańska współpraca gospodarcza.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: