close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • ECRI

 • Siedziba Rady Euroy w Strasburgu nocą podświetlona w kolorach flag państwEuropejska Komisja przeciw Rasizmowi i Nietolerancji, ECRI (European Commission against Racism and Intolerance) jest niezależnym organem monitoringowym Rady Europy do spraw zwalczania rasizmu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii, antysemityzmu i nietolerancji. 

   
  Do kompetencji ECRI należy dokonywanie przeglądu ustawodawstwa państw członkowskich, ich polityki i środków przedsięwziętych na rzecz zwalczania rasizmu, a także ocena ich efektywności. ECRI proponuje także nowe inicjatywy i działania na szczeblu europejskim, krajowym i lokalnym. Opracowuje też tzw. zalecenia w sprawie polityki ogólnej.

   

  Komisja monitoruje sytuację osób i grup podatnych na przemoc i nietolerancję. Śledzi polityki społeczne państw, w tym polityki w zakresie zatrudnienia i mieszkalnictwa wobec osób dyskryminowanych. Śledzi także dyskusje medialne i publiczne.

   

  Od dnia 3 maja 2017 r. członkiem ECRI z ramienia Polski jest Prof. dr hab. Elżbieta Karska (5-letnia kadencja upływa w dniu 2 maja 2022 r.).

   

  Oficjalna strona ECRI

  Raporty ECRI nt. Polski

  Zalecenia Europejskiej Komisji Przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji w Sprawie Polityki Ogólnej

   

  Konkluzje ECRI nt. Polski
  Nowy członek ECRI z Polski
  Piąty raport Europejskiej Komisji przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji (ECRI) na temat Polski
  Polak wybrany wiceprzewodniczącym ECRI
  Wizyta Europejskiej Komisji Przeciwko Rasizmowi I Nietolerancji (ECRI) w Polsce

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią:

  1 027