close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • KONKURS MINISTRA

 •  

  FORUM POLSKO-CZESKIE NA RZECZ ZBLIŻENIA SPOŁECZEŃSTW,
  POGŁĘBIONEJ WSPÓŁPRACY I DOBREGO SĄSIEDZTWA


  Ogłaszane co roku przez Ministrów Spraw Zagranicznych niezależnie po stronie polskiej i czeskiej konkursy dotacyjne to praktyczny instrument realizacji celów Forum. Zgodnie z zapisami Memorandum z 2008 r. należy do nich inicjowanie, wspieranie oraz rozwijanie bilateralnych projektów w praktycznie wszelkich dziedzinach wspólnego zainteresowania.

   

  Szczególny charakter konkursów polega na tym, że adresowane są one do niewielkich podmiotów, które dzięki współfinansowaniu przez MSZ mają możliwość zrealizowania niszowych projektów w bardzo szerokim zakresie tematycznym. Preferowane są projekty dające impuls do nawiązania i utrzymania trwałych relacji z partnerami czeskimi i oraz do kontynuacji podjętych działań w przyszłości.

   

  Projekty muszą odnosić się do corocznie ustalanych priorytetów i być realizowane we współpracy z co najmniej jednym partnerem czeskim. Projekty mogą być przeprowadzane zarówno na terenie Polski jak i za granicą. Mogą one powielać corocznie te same schematy, pod warunkiem dywersyfikacji tematów, zaangażowanych uczestników lub grup docelowych. 

   

  Od początku istnienia Forum z bezpośrednich dotacji konkursowych po stronie polskiej skorzystało ponad sześćdziesięciu beneficjentów. W rzeczywistości było to również wiele innych współzaangażowanych podmiotów. Projekty realizowano przede wszystkim w zakresie współpracy kulturalnej, edukacji młodzieży oraz opracowań historycznych.

   


  WYNIKI KONKURSU PO STRONIE POLSKIEJ w 2018

   

  WYNIKI KONKURSU PO STRONIE CZESKIEJ w 2018

   

  PROJEKTY REALIZOWANE W LATACH 2009-2017

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: