close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 14 stycznia 2016

  Tegoroczny program kulturalny Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Brukseli zainaugurował Seong-Jin Cho - zwycięzca tegorocznego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

   

  Koreański pianista zagrał dla publiczności na zabytkowym fortepianie "Paderewski" pochodzącym z 1913 roku odrestaurowanym przez atelier Chris Maene. W repertuarze znalazły się chopinowskie preludia, nokturn i sonata.

   

  Urodzony w 1994 roku w Korei Południowej Seong-Jin Cho obecnie mieszka w Paryżu. Jest laureatem prestiżowych konkursów pianistycznych m.in. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego dla Młodych Pianistów w Moskwie w 2008 roku i konkursu pianistycznego w Hamamatsu w 2009 roku. Zdobył także III nagrodę w Konkursie im. Piotra Czajkowskiego w Rosji w 2011 roku oraz w konkursie im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie w 2014 roku.

   

  W koncercie wzięli udział przedstawiciele belgijskiego środowiska muzycznego i dyplomatycznego, a także Ahn Chong-Ghee ambasador Republiki Korei oraz Mark Eyskens - były premier Belgii.

                                                                                                                           
  Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest jednym z najstarszych konkursów muzycznych na świecie. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1927 roku w Warszawie. Od 1955 roku konkurs organizowany jest co 5 lat.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  koncert5
  koncert2
  koncert3
  koncert4
  koncert6
  koncert7
  koncert8
  koncert9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: