close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 8 grudnia 2015

  W galerii Art Heritage w Nowym Delhi można oglądać wystawę najnowszych grafik wykonanych przez polskich artystów. Współorganizatorem wydarzenia jest Instytut Polski w Nowym Delhi. To pierwsza od ponad 30 lat prezentacja polskiej sztuki graficznej w Indiach.

  Wystawa „Eye on Poland” prezentuje najnowsze osiągnięcia polskiej grafiki. Widzowie mogą oglądać przede wszystkim plakaty, książki, katalogi wystaw oraz okładki płyt. Wśród prezentowanych prac znajdują się projekty Lecha Majewskiego, Oli Niepsuj, Edgara Bąka, Małgorzaty Gurowskiej czy Honzy Zamojskiego. Przedstawiane grafiki powstały na zamówienie polskich muzeów, fundacji i galerii sztuki.

   

  Kuratorami wystawy są Magdalena i Artur Frankowscy – twórcy studia Fontarte. W wydarzeniu w Nowym Delhi wzięło udział ponad 40 artystów-grafików. Prace polskich grafików wzbudziły także zainteresowanie Indyjskich mediów.

   

  Inauguracja projektu „Eye on Poland. Przegląd nowego projektowania graficznego z Polski” odbyła się 26 listopada i potrwa do 10 grudnia. Wystawę będzie można oglądać w przyszłym roku w Mumbaju i Kalkucie.

   

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: