close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 19 września 2014

  Występy teatrów eksperymentalnych, pokazy scenografii, malarstwa, kina, designu i sztuki audiowizualnej, można podziwiać na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Współczesnej „GogolFest”, który odbywa się w stolicy Ukrainy. Partnerem imprezy jest Instytut Polski w Kijowie.

  „GogolFest” to całoroczne wydarzenie trwające od września do września kolejnego roku, podczas którego  można poznać przykłady najnowszej sztuki współczesnej: ukraińskiej i międzynarodowej.

   

  Celem  festiwalu jest promocja ukraińskiej sztuki współczesnej, poszukiwanie nowych form i inspiracji artystycznych, a także tworzenie nowych trendów w edukacji i przemyśle. „GogolFest” promuje również młodych artystów, którzy w przyszłości mogą stać się rzeczywistym epicentrum ukraińskiego środowiska artystycznego, edukacyjnego i przemysłowego.

   

  W tegorocznej edycji festiwalu biorą udział polscy artyści i reżyserzy: Marcin Brzozowski, dyrektor Teatru Szwalnia w Łodzi i Janek Turkowski, koordynator teatru Kana w Szczecinie, którzy zaprezentują autorskie wykłady na temat produkcji i zarządzania projektami teatralnymi. Pomogą też w opracowaniu koncepcji polsko-ukraińskiej współpracy pozarządowej.

   

  Na zaproszenie Instytutu Polskiego w Kijowie w festiwalu weźmie udział także Marta Bosowska, performerka i organizatorka festiwali performatywnych z Poznania. W ramach „GogolFest” zaprezentuje autorski performance i weźmie udział panelu dyskusyjnym, poświęconym sztuce performance oraz spotkaniu autorskim.

   

  Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Współczesnej „GogolFest”  jest Władysław Troicki - reżyser, producent, twórca i dyrektor teatru DAKH, w Kijowie.

   

  Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Polskiego w Kijowie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: