close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 8 lutego 2016

  Ofertę polskich uczelni i branżę gier komputerowych można poznać podczas XIV Międzynarodowych Targów Wiedzy, Edukacji i Kariery „Studijos 2016”, które odbywają się w centrum kongresowym Litexpo w Wilnie od 4 do 16 lutego 2016 roku. Do studiowania w Polsce zachęcają Litwinów Instytut Polski w Wilnie, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

  - Chcemy pokazać Polskę jako kraj kreatywny, nowoczesny, który odnosi sukcesy w takich dziedzinach jak gry komputerowe – powiedział podczas uroczystości otwarcia Targów - Michał Łapczyński, dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie.

   

  Udział w targach jest jednym z elementów długofalowej kampanii realizowanej przez Instytut Polski w Wilnie, której celem jest promocja polskiej nauki i polskiego szkolnictwa wyższego na Litwie. Motywem przewodnim kampanii jest polski rynek gier komputerowych. W działaniach bierze udział 12 polskich uczelni.

   

  Podczas targów w Wilnie promowana jest również polska branża twórców gier, która należy do grona najsilniejszych w Europie. Obecnie w Polsce działa ponad 200 firm projektujących gry komputerowe. Udział w Targach ma na celu promocję studiów IT: grafika komputerowa, programowanie i projektowanie gier wideo oraz animacja (2D i 3D). 

   

  W ramach kampanii „Studijuok ir žaisk Lenkijoje” – „Studiuj i graj w Polsce”, Instytut Polski przygotował m.in. wystawę „Digital Dreamers”, opowiadającą historię polskich twórców gier komputerowych, od pierwszych małych firm zakładanych przez maturzystów i studentów w całym kraju, aż do dzisiejszych sukcesów polskich producentów.

   

  Kampania będzie trwać przez cały 2016 roku.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  studia_uwb_polska_studijos16_litexpo-5415
  studia_uwb_polska_studijos16_litexpo-5440
  studia_uwb_polska_studijos16_litexpo-5448
  studia_uwb_polska_studijos16_litexpo-5458
  Digital-Dreamers Litwa
  Studiuj i graj w Polsce

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: