close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 14 czerwca 2015

  Ponad trzydzieści stoisk prezentujących kulinarne i turystyczne walory Polski, pięć zespołów muzycznych, dwie wystawy oraz kilka tysięcy dobrze się bawiących gości: tak w skrócie można przedstawić tegoroczną edycję Dni Polskich w stolicy Czech (12-13.06).

  Dni Polskie w Pradze, fot. IP PragaDni Polskie po raz drugi odbyły się na jednym z centralnych placów Pragi – Placu króla Jerzego z Podebrad w dzielnicy Vinohrady. Ta prestiżowa lokalizacja jest rezultatem dobrej współpracy pomiędzy inicjatorem projektu, Instytutem Polskim w Pradze oraz władzami dzielnicy Praga 3. Plac na dwa dni zamienił się w swego rodzaju polskie miasteczko. Każdy odwiedzający mógł zapoznać  się z ofertą turystyczną poszczególnych regionów, od Podlasia do Dolnego Śląska i od Sopotu do Tarnowa a także spróbować lokalnych smakołyków. Specjalne pokazy i kursy gotowania prowadził mistrz kuchni z wrocławskiego hotelu HC Plaza Zbigniew Koźlik.

   

   

  Ważnym elementem Dni Polskich była także kultura. Na scenie kolejno przedstawiały się – warszawski Czessband, zakopiańsko-krakowska Kapela Hanki Wójciak oraz dwa projekty polsko-czeskie: żyjąca w Pradze polska piosenkarka Agu oraz – jako główna gwiazda programu – Magda Navarette występująca wspólnie z czeskim zespołem BalkaLatin Connection.

  Dni Polskie w Pradze, fot. IP Praga

   

  Projekt Dni Polskich (poprzednio: Dni Polskiej Kuchni) , który z roku na rok przyciąga coraz więcej Prażan a także coraz więcej uczestników spośród polskich miast i województw, powstał jako odpowiedź na niezbyt dobrą opinię czeskich konsumentów na temat jakości polskich produktów spożywczych. Dodatkową motywacją była chęć zwrócenia uwagi  naszych południowych sąsiadów na atrakcje turystyczne miast i regionów, które przyjechały zachęcać Czechów do odwiedzenia naszego kraju.

   

   

  Inicjatorem projektu i głównym organizatorem jest Instytut Polski w Pradze, a stałymi partnerami Ambasada RP w Pradze, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencja Rynku Rolnego oraz Województwo Dolnośląskie.

   

  Opr. Instytut Polski w Pradze

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: