close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 20 czerwca 2017

  W połowie czerwca - po raz pierwszy od prawie dekady – położone u stóp Zamku Praskiego ogrody Ambasady RP w Pradze otwarte zostały dla szerokiej publiczności. Inicjatorem i głównym organizatorem wydarzenia był Instytut Polski w Pradze.

   

  W ogrodach pałacu Fürstenberów, w których znajduje się siedziba Ambasady, odbyła się szósta edycja Dnia Polskiego w Pradze, tradycyjnego wydarzenia prezentującego polską kulturę, gastronomię i ofertę turystyczną. Tegoroczna edycja miała formę „rodzinnego pikniku z muzyką“. Dzień Polski rozpoczęła gospodarz miejsca, ambasador Grażyna Bernatowicz, wraz z przedstawicielami władz Pragi oraz partnerami z Polski – z województwa dolnośląskiego i Wrocławia. Na przybyłych gości czekały prezentacje polskich regionów – obok Dolnego Śląska także Szczecina. O program dla dzieci zadbał wrocławski teatralny Bajkobus. Na program muzyczny złożyły się wystąpienia studentów z Katowic, zespołu Leski a na zakończenie głównej gwiazdy wieczoru – kwartetu Vołosi, których czeska widownia zna z największych tutejszych festiwali.

   

  W ciągu całego dnia w ogrodach Ambasady przewinęło się łącznie około dwóch tysięcy osób.

   

  Organizacja Dnia Polskiego w ogrodach była znacznym przedsięwzięciem logistycznym a także finansowym, które możliwe było dzięki zaangażowaniu dużej liczby instytucji. Obok IP i Ambasady a także wspomnianych władz samorządowych z Dolnego Śląska wydarzenie wsparły także Katowice, Instytut Adama Mickiewicza, Urząd Miasta Stołecznego Pragi, Urzędy Miast Praga 1 i Praga 6 oraz sponsorzy prywatni - UNIPETROL i Biuro Podróży ČEDOK.

  opr. Instytut Polski w Pradze

  DzienPolski1
  DzienPolski2
  DzienPolski3
  DzienPOlski4
  polske-dny-2017_plakat_WEB

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: