close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 16 sierpnia 2016

  Polska jest jednym z liderów produkcji gier w Europie, szacuje się, że nawet czwartym największym eksporterem. Z kolei Gamescom w Kolonii to bez wątpienia jedna z najważniejszych imprez branży gier wideo na świecie i największe targi w Europie, które w tym roku odwiedzi ponad 300 tysięcy miłośników cyfrowej rozrywki.

  . W tym roku naprzeciw ich potrzebom wyszły Fundacja Indie Games Polska, Instytut Polski w Dusseldorfie, WPHI w Kolonii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wspólnie organizują polskie stoisko o rekordowej powierzchni 88 metrów, w strefie biznes w pawilonie 4.1 wśród innych stoisk narodowych.
   
  Na stoisku swoje dedykowane obszary będą mieć producenci gier ATGames i Flying Wild Hog oraz wydawcy Kalabater i Playway. Ale lwia część stoiska przeznaczona zostanie na prezentację kilkunastu mniejszych studiów, tak zwanych twórców niezależnych, albo indie. Wszyscy liczą przede wszystkim na zaprezentowanie swoich gier mediom branżowym, ale także spotkania biznesowe. Całość ma uświetnić także po raz pierwszy polskie party zorganizowane w siedzibie Konsulatu w Kolonii na które oprócz Polaków obecnych na gamescomie, także na osobnych stoiskach dużych firm z branży, zaproszona zostanie śmietanka europejskiej branży gier.
   
  Polskie stoisko będzie jednocześnie zapraszało branżę i miłośników gier do Poznania, na październikowe Poznań Game Arena i Game Industry Conference największe takie wydarzenie w Europie na wschód od Kolonii.
   

  opr. IP Duesseldorf

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: