close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 20 października 2016

  Przewodnictwo Polski w Grupie Wyszehradzkiej stało się okazją do zorganizowania w Great Falls pod Waszyngtonem biegu „Visegrad Four 5K Run - Walk and Kids Run”. Bieg odbył się 15 października i był pierwszą tego typu imprezą sportową promującą Polskę w Waszyngtonie.

  Sygnał do rozpoczęcia zmagań sportowych dał Chargé d’affaires RP Maciej Pisarski, który dołączył do biegaczy. W biegu towarzyszyli mu także Petr Gandalovic, Ambasador Republiki Czeskiej w USA i Peter Kmec, Ambasador Słowacji oraz Hoyt Brian Yee, zastępca asystenta sekretarza stanu ds. Europy i Eurazji.


   
  W biegu wzięło udział ponad 200 osób. Podczas wydarzenia można było spotkać dyplomatów, członków biegowych klubów sportowych oraz przedstawicieli diaspor polskiej, czeskiej, słowackiej i węgierskiej z okolic Waszyngtonu, dorosłych i dzieci. Drużyna polskiej ambasady wystartowała w osiemnastoosobowym składzie.


   
  -To świetny pomysł, aby biegać razem – endorfiny sprzyjają dobrej współpracy i z pewnością ułatwiają pracę dyplomatom - powiedziała jedna z biegaczek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a dzieci dodatkowo maskotki z Polski, a najlepsi juniorzy - polskie książki „Maps” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.


   
  Najszybciej dystans pięciu kilometrów pokonał Swen Ericson z czasem 19:01, najszybszą kobietą była Clara Caspard z czasem 22:41. W kategorii najszybszych dyplomatów najlepsi okazali się Ravi Murugan z Ambasady Indii oraz Irina Hartova z Ambasady Czech.

   

  Szefowie kuchni ambasad krajów wyszehradzkich przygotowali dla uczestników specjalne wypieki. 

   

  Zapraszamy do oglądania galerii na Flickr.


   
  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: