close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 26 maja 2015

  Artyści „Śląska” byli gwiazdą zorganizowanego przez EUNIC Tokyo Cluster sympozjum pt. Art of Drinking w dniu 22 maja br. w Goethe Institut w Tokyo. Wydarzenie zostało współorganizowane przez Instytut Polski w Tokio.

  Celem organizatorów sympozjum – Goethe Institut, Instytutu Polskiego w Tokio, Instytutu Austriackiego, Instituto Cervantes, Institut Français, Istituto Italiano di Cultura – było przedstawienie europejskich tradycji związanych z kulturą wspólnego spożywania posiłków, biesiadowania oraz wkładu jaki one wniosły w umacnianie więzi społecznych i poczucia wspólnoty, a także do rozwoju europejskich kultur narodowych i regionalnych.

              Sympozjum zostało otwarte prezentacją polskich tańców narodowych i ludowych oraz pieśni. W dyskusji panelowej, wśród innych gości zaproszonych z Europy, wziął udział dyrektor Zespołu Pieśni  i Tańca „Śląsk” Zbigniew Cierniak.

   

  Również na zakończenie imprezy występ „Śląska” został entuzjastycznie przyjęty. Zorganizowane przez Instytut Polski w Tokio dwa stoiska – z miodem pitnym oraz pączkami, szarlotką i sernikiem – cieszyły się ogromnym powodzeniem, o czym świadczyły najdłuższe do nich kolejki.

  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio
  Zdjęcia: IP w Tokio

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: