close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 24 kwietnia 2016

  Polska literatura po raz kolejny była dobrze widoczna na 23. Międzynarodowym Festiwalu Książki w Budapeszcie. Według danych organizatorów przez trzy dni (21-24 kwietnia br.) imprezę odwiedziło 60 tysięcy osób. Gościem honorowym była tym razem Słowacja.

  Tradycyjnie już Polskę reprezentowali autorzy, których książki zostały w ostatnich miesiącach wydane na rynku węgierskim. W tym roku byli to Szczepan Twardoch („Morfina”), Piotr Paziński („Pensjonat”) oraz Weronika Murek („Uprawa roślin południowych metodą Miczurina”).

   

  We współpracy z węgierskimi wydawcami Instytut Polski w Budapeszcie zadbał o bogaty program pobytu polskich twórców. Szczepan Twardoch spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej  i wziął udział w kilku spotkaniach autorskich, w tym w polskiej księgarnio-kawiarni Gdańsk. Piotr Paziński poprowadził wykład dla studentów polonistyki Katolickiego Uniwersytetu im. Pétera Pázmánya. Z kolei Weronika Murek uczestniczyła w Europejskim Festiwalu Młodych Pisarzy.  

   

  Publiczność Festiwalu mogła odwiedzić polskie stoisko przygotowane wspólnie przez Murator Expo i Instytut Polski w Budapeszcie. Poza nowościami polskiej literatury stoisko było jednocześnie zaproszeniem na Warszawskie Targi Książki, na których w tym roku to Węgry wystąpią w roli gościa honorowego, inaugurując przy okazji Sezon Kultury Węgierskiej w Polsce.  

  opr. Instytut Polski w Budapeszcie

   

   

  0C7V1603
  0C7V1678
  0C7V1696
  0C7V1728
  0C7V1821
  DSC06712

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: