close

  • Warszawski Dialog na rzecz Demokracji

     

  • STRONA GŁÓWNA

  • Piątek 25.10.2013 r.

     

    14.30 - 16.00 Rejestracja uczestników

     

    16.15 - 17.00 Oficjalne otwarcie konferencji

     

    • Radosław Sikorski (Minister Spraw Zagranicznych RP)
    • Szirin Ebadi (Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, Iran)
    • Iulian Groza (Wiceminister Spraw Zagranicznych Mołdawii)
    • Jerzy Pomianowski (Dyrektor Wykonawczy, Europejski Fundusz na rzecz Demokracji)

    Video przesłanie

     

    17.00-17.15 Przerwa

     

    17.15 - 19.00 I sesja: Demokracja - marzenia a rzeczywistość

     

    Moderator: Patrycja Sasnal (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Polska)

     

    Polskie świadectwo: Zbigniew Bujak (działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL)

     

    • Olga Bobrova (Novaya Gazeta, Rosja)
    • Peter Kagwanja (Africa Policy Institute, Kenia)
    • David Keyes (Advancing Human Rights, USA)
    • Daniel Rosenblum (Koordynator Amerykańskiej Pomocy dla Europy i Azji, USA)

    19.15 - 21.00 Kolacja

     

    Sobota 26.10.2013 r.

     

    08.00 - 09.00 Rejestracja uczestników

     

    09.00 - 10.30 II sesja: Sprawiedliwość transformacyjna – archiwa i dokumentacja w okresie transformacji

     

    Moderator: Łukasz Kamiński (Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Polska)

     

    Polskie świadectwo: Andrzej Friszke (Instytut Studiów Politycznych PAN, Polska)

     

    • Farah Samti (Tunisia Live, Tunezja)
    • Petruška Šustrová (Urząd Badania Reżimów Totalitarnych, Czechy)
    • Vesna Teršelič (Documenta – Centrum Rozliczeń z Przeszłością, Chorwacja)
    • Jevgienij Zakharov (Charkowska Grupa Praw Człowieka, Ukraina)

    10.30 - 11.00 Family photo

     

    11.00 - 12.30 III sesja:Demokracja on-line versus demokracja off-line 

     

    Moderator: Amb. Maria Leissner (Sekretarz Generalny Wspólnoty Demokracji)

     

    Świadectwo: Ivar Tallo (e-Governance Academy, Estonia)

     

    • Esraa Abdel Fatah (Egipska Akademia Demokratyczna, Egipt)
    • Andreas Gross (Zgromadzenie Parlamentarne RE, Szwajcaria)
    • Irena Guidikova (Rada Europy)
    • Tarik Nesh-Nash (Software Center, Maroko)

    12.30 - 13.30 Lunch

     

    13.30 - 15.00 IV sesja: Aktywność kobiet w okresie transformacji

     

    Moderator: Tamara El Khoury (Europejski Fundusz na rzecz Demokracji)

     

    Świadectwo: Szukria Barakzai (posłanka, Afganistan)

    Świadectwo: Guguli Magradze (posłanka, Gruzja)

     

    • Karima Bennoune (Uniwersytet Kalifornijski w Davis, USA)
    • Yasmin Fysal (aktywistka społeczna, Egipt)
    • Alaa Murabit (Voice of Libyan Women, Libia)
    • Kristin van der Leest (ODIHR)

    15.00 - 16.00 Podsumowanie konferencji

     

    Moderator: Henryka Mościcka-Dendys (Podsekretarz Stanu w MSZ, Polska)

     

    • Patrycja Sasnal (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Polska)
    • Łukasz Kamiński (Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Polska)
    • Ivar Tallo (eGovernance Academy, Estonia)
    • Tamara El Khoury (Europejski Fundusz na rzecz Demokracji)

    Drukuj Drukuj Podziel się treścią: