close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • DYŻURY KONSULARNE

 • DYŻUR KONSULARNY

  MIAMI, FL 11-13 CZERWCA

   

  Wydział Konsularny Ambasady RP w Waszyngtonie informuje, że w dniach 11-13 czerwca 2019 roku w Miami odbędzie się dyżur konsularny dla obywateli polskich pragnących złożyć wniosek o wydanie polskiego paszportu. Podczas spotkania z konsulami będzie można również uzyskać informacje związane z poświadczeniem polskiego obywatelstwa oraz uzyskaniem polskich aktów stanu cywilnego. Podczas dyżuru wymagane jest posiadanie oryginałów dokumentów oraz ich kopii. Informacje paszportowe dostępne są na naszej stronie internetowej (link).

  W celu umówienia spotkania z konsulem w Miami nie trzeba rejestrować wizyty w systemie e-konsulat. Prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 202-499-1930 lub na adres waszyngton.amb.wk@msz.gov.pl, w temacie wiadomości proszę wpisać: DYŻUR W MIAMI, a w treści następujące informacje:

   

  1.            Imię i nazwisko

  2.            Numer telefonu

   

  Pracownik Wydziału Konsularnego skontaktuje się z Państwem telefonicznie w celu ustalenia niezbędnych dokumentów oraz opłaty konsularnej (wyłącznie w formie MONEY ORDER lub CASHIER'S CHECK wystawionym dla "Embassy of the Republic of Poland") i dokładnego terminu spotkania.

   

  Tylko osoby zapisane na spotkanie będą mogły zostać przyjęte podczas dyżuru.

   

  Termin:

  11 czerwca, 9.00-17.00, sprawy paszportowe

  12 czerwca, 8.00-16.00, sprawy paszportowe

  13 czerwca, 8.00-11.00, sprawy z zakresu aktów stanu cywilnego i obywatelstwa polskiego, ewentualnie inne kwestie prawne

  Miejsce (mapa):

  Konsulat Honorowy

  1440 79 Street Causeway #117

  MIAMI, FL 33141

   

   

   Informujemy również, że wnioski paszportowe można złożyć w dowolnym konsulacie, w tym zakresie nie obowiązuje rejonizacja.

  więcej informacji paszportowych....

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: