close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 17 czerwca 2019

  Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in.: IBM, Microsoft, Oracle, Facebook, Cisco i VISA. Rozmawiał też z kierownictwem YouTube'a i Google'a. Ponadto, otworzył Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.

  – Dziękuję za spotkanie w tym miejscu, tak znaczącym dla rozwoju światowych nowoczesnych technologii – mówił Prezydent, dodając, że Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, przemysłowy i technologii cyfrowych. Podkreślił, że Polska, jako jedno z największych państw w naszej części Europy, ma dużą ambicję stać się hubem, z którego będą się rozprzestrzeniały możliwości biznesowe, komunikacyjne, energetyczne.

   

   

  Forum zostało zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, aby przedstawić potencjał sektora technologicznego oraz umożliwić polskim przedsiębiorstwom nawiązanie kontaktów biznesowych z największymi na świecie firmami branży IT, funduszami Venture Capital oraz potencjalnymi partnerami z Doliny Krzemowej.

   

  Wizyta w siedzibie Google'a

   

  Prezydent z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się z prezes YouTube'a Susan Wojcicki oraz wiceprezesem Google'a ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem.

   

   

   

  Prezydent relacjonował później dziennikarzom, że spotkanie z zarządem Google’a oraz prezes YT było bardzo ciekawe i dotyczyło planów na przyszłość, także w zakresie inwestycji Google’a w Polsce. – Państwo powiedzieli, że zamierzają rozwijać swoje przedstawicielstwo w Polsce, szukają nowych możliwości rozwojowych w naszym kraju, co bardzo mnie cieszy – mówił Andrzej Duda, który spotkał się również z polskimi inżynierami pracującymi dla Google’a.

   

   

   

  Prezydent, pytany o podsumowanie wizyty w USA, zwrócił uwagę na niezwykle ważny komponent polityczny i spotkanie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Wizytę w Białym Domu uznał za bardzo udaną, wskazując na podpisanie porozumienia dotyczącego zwiększenia obecności armii USA w naszym kraju, w ramach NATO, a także innych porozumień m.in. ws. współpracy energetycznej.

   

  Andrzej Duda ocenił, że współpraca polsko-amerykańska jest absolutnie współpracą strategiczną w bardzo wielu dziedzinach.

   

  Kancelaria Prezydenta RP

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: