close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AMBASADOR

 •  

  Ambasador Grzegorz Kozłowski urodził się 31 marca 1974 r. w Warszawie. Jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu w Białymstoku oraz kierunku finanse i bankowość Szkoły Głównej Handlowej. W 2007 r. otrzymał na SGH stopień doktora nauk ekonomicznych.

   

   

  Pracę w administracji rozpoczął w 1997 r. w Departamencie Finansowania Bezpieczeństwa Państwa Ministerstwa Finansów, gdzie zajmował się m.in. analizą kosztów członkostwa Polski w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO). W MSZ od 1999; najpierw w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa Europejskiego, a następnie (od sierpnia tego roku do 2004) w Stałym Przedstawicielstwie RP przy NATO. W latach 2004-2008 był pracownikiem Departamentu Polityki Bezpieczeństwa, zaangażowanym m.in. w negocjacje polsko-amerykańskie dot. rozmieszczenia elementów systemu obrony przeciwrakietowej na terytorium RP. W 2008 r. objął stanowisko kierownika wydziału ekonomicznego Ambasady RP w Waszyngtonie.  Do jego zadań należało m.in. działanie na rzecz wzmacniania współpracy energetycznej między USA a RP w warunkach rozwoju niekonwencjonalnych złóż gazu oraz promocja gospodarcza RP. Po powrocie do kraju, objął w 2012 stanowisko zastępcy dyrektora Departamentu Współpracy Ekonomicznej, a następnie – od maja 2013 – dyrektora Departamentu Ameryki, które pełnił do stycznia 2018.

   

   

  Grzegorz Kozłowski objął stanowisko Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego RP w Republice Estonii w dniu 14 lutego 2018.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: