close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WYDARZENIA POLONIJNE

 • 22 listopada 2018

  W dn. 17 listopada Szkoła Języka i Kultury Polskiej Anders w Perugii (Umbria) uczciła 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na wspólne świętowanie licznie przybyli rodzice i rodziny uczniów.

  Wśród zaproszonych gości była Konsul Honorowa z Ankony Cristina Gorajski, z-ca Prezesa Stowarzyszenia Amici di Polonia in Umbria Ewa Belicka, a Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie reprezentowała Kamila Kowalska.

   

  Specjalnie na tą okazję uczniowie wraz z nauczycielkami przygotowali wystawę zatytułowaną „100 lat wolnej Polski w oczch dzieci. Cuda geograficzne i folklor w Polsce”. Wystawa ta jest jedną z trzech jakie przygotowały wszystkie trzy szkoły Anders i jest zwieńczeniem projektu współfinansowanego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska ze środków Senatu RP.

   

  Po przywitaniu i przemówieniach gości, uczniowie szkoły Anders z Perugii zaprezentowali krótki, ale wzruszający program artystyczny. Rozbrzmiewały piosenki, recytowano wiersz oraz specjalnie przygotowane życzenia na setne urodziny Niepodległej Polski. Po występie wszystkie zgromadzone dzieci złożyły uroczystą przysięgę i odbyło się pasowanie na ucznia Polskiej Szkoły Anders.

   

  Po części oficjalnej przyszedł czas na podziwienie prac przygotowanych przez uczniów i ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą pracę. Wybór nie był łatwy, gdyż dzieci wykonały wiele ciekawych i pięknych prac.

   

  Podczas świętowania setnych urodzin Niepodległej nie mogło zabraknąć również wielkiego tortu ze świeczkami, które wspólne zdmuchnęły dzieci i razem z wszyskimi odśpiewały „Sto lat”. Sobotnią uroczystością uczniowie Polskiej Szkoły Anders w Umbrii wraz z nauczycielkami i rodzicami  przyłączyli się do milionów Polaków w kraju oraz Polonii za grancią do radosnego świętowania tej wyjątkowej rocznicy odzyskania Niepodległości.

  IMG_5797
  IMG_5910
  IMG_5925
  IMG_5972
  IMG_6041
  IMG_6057
  IMG_6062
  IMG_6074
  IMG_6099
  IMG_6145
  IMG_6148
  IMG_6152
  IMG_5742

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: