close

 • Nie zmarnujcie niepodległości!

  Edward Raczyński

   


 • STRONA GŁÓWNA

 • Podczas wizyty w Londynie Premier Beata Szydło spotkała się z rodziną prezydenta w Sali im. Ryszarda Kaczorowskiego.

   

  Do prywatnej rozmowy Premier Beaty Szydło z wdową po ostatnim Prezydencie RP na Uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim i jej rodziną doszło podczas spotkania z Polonią, na które przybyło kilkaset osób ze wszystkich pokoleń i środowisk Polonii. Podczas rozmowy Premier Szydło i Pani Prezydentowa Kaczorowska oglądały wspólnie portrety Prezydentów RP rezydujących w Londynie, odsłonięte w grudniu 2015 r. z okazji 25. rocznicy przekazania insygniów II Rzeczypospolitej i zakończenia misji Rządu RP na Uchodźstwie.

   

  Premier Beata Szydło przebywała z dwudniową wizytą w Londynie w związku z udziałem w konferencji państw-darczyńców na rzecz Syrii „Supporting Syria and the region”.

   

  ***
  Karolina Kaczorowska (ur. w 1930 r. w Stanisławowie) - wdowa po prezydencie Ryszardzie Kaczorowskim, działaczka emigracyjna, nauczycielka, harcerka, Pierwsza Dama RP na Uchodźstwie (1989-1990). Była zaangażowana w działalność charytatywną, m.in. Zjednoczenia Polek w Wielkiej Brytanii. Po odzyskaniu przez Polskę suwerenności odbyła szereg wizyt do Kraju u boku męża, a po jego tragicznej śmierci w katastrofie smoleńskiej w 2010 r. kontynuuje jego dzieło zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: