close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • DYŻURY KONSULA POZA SIEDZIBĄ URZĘDU

 • Uprzejmie informujemy, że w celu ułatwienia rodzicom składania wniosków o wyrobienie paszportu dla dziecka/dzieci do 13-go roku życia Wydział Konsularny Ambasady RP w Oslo planuje zorganizować w 2018 r. dyżury konsularne w Stavanger, Bergen i Trondheim.

   

  UWAGA:

   

  • OBOWIĄZUJĄ ZAPISY NA WIZYTY PODCZAS DYŻURÓW
  • OSOBY NIE SPEŁNIAJĄCE KRYTERIÓW OPISANYCH PONIŻEJ NIE BĘDĄ MOGŁY BYĆ OBSŁUŻONE

   

  Z uwagi na ograniczone możliwości, w ramach danego dyżuru będą mogły być obsłużone jedynie osoby zapisane na wizytę oraz posiadające komplet dokumentów wraz z kopiami WSZYSYKICH przedkładanych dokumentów.

  Osoby nie zapisane na wizytę, nie będą mogły być obsłużone w ramach danego dyżuru.

   

  Link do strony zapisów: https://www.e-konsulat.gov.pl/

   

   

  Podczas dyżurów przyjmowane będą wnioski o wyrobienie paszportów dla dzieci do 13-go roku życia.

   

  Wnioski dla dzieci powyżej 13-go roku życia i od osób pełnoletnich będą przyjmowane w trakcie dyżuru jedynie w wyjątkowych i udokumentowanych sytuacjach, których interesant nie mógł i nie był w stanie przewidzieć (np. pogrzeb członka najbliższej rodziny – należy okazać akt zgonu, nagła ciężka choroba zagrażająca życiu – należy okazać zaświadczenie lekarskie, itp.) oraz od osób niepełnosprawnych, które z uwagi na stopień niepełnosprawności i stan zdrowia nie mogą przyjechać do Oslo (należy okazać dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności i zaświadczenie lekarskie odradzające/wykluczające podróż z uwagi na stan zdrowia).  

   

   

  Podczas dyżuru obsługiwane będą jedynie osoby, które spełnią łącznie następujące wymogi:

  spełniają powyższe kryteria, zarejestrowały się w systemie e-konsulat, okażą potwierdzenie zapisania się na wizytę na dany dzień i godzinę, przedłożą wydruk potwierdzenia wniesienia opłaty konsularnej, przedłożą komplet dokumentów, nie spóźnią się.

   

   

  • W celu zapisania się na wizytę podczas dyżuru konsularnego i złożenia w jej trakcie wniosku paszportowego należy dokonać elektronicznej rezerwacji wizyty w systemie e-konsulat (link: https://www.e-konsulat.gov.pl/ ) wybierając: kraj Norwegia, placówka Oslo, następnie po wyświetleniu strony usługę "Sprawy paszportowe" oraz właściwą lokalizację. W sekcji Rejestracja formularza w polu "Chcę zarezerwować termin dla" należy wybrać taką liczbę, ile wniosków będzie składanych (dla ilu dzieci/osób).

   

  • Dokładny adres miejsca dyżuru znajdą Państwo poniżej.
  • Osoby, które się spóźnią zostaną obsłużone tylko jeśli inna osoba zapisana na późniejszy termin nie przyjdzie na umówione spotkanie.  
  • Po zarejestrowaniu formularza wizyty należy pobrać i wydrukować potwierdzenie.
  • Na spotkanie prosimy przybyć 15 minut przed wyznaczoną godziną i bez oczekiwania w kolejce pobrać wniosek paszportowy oraz formularz odesłania dokumentów, a następnie wypełnić je pismem naśladującym druk.
  • Przed przybyciem na spotkanie należy zrobić kopie wszystkich dokumentów (tj. m.in.: aktów urodzenia, aktów małżeństwa, paszportów, dowodów osobistych, itp.). Prosimy dokładnie zapoznać się na stronie internetowej Wydziału Konsularnego z informacjami i wymaganymi dokumentami dotyczącymi spraw paszportowych.
  • Oryginały dokumentów należy okazać w czasie spotkania, natomiast kopie wszystkich dokumentów należy dołączyć do wniosku.
  • Do wniosku paszportowego należy dołączyć wydruk potwierdzenia dokonania przelewu opłaty konsularnej na konto Wydziału Konsularnego:

  Numer rachunku:      9001.23.06198

  Właściciel:                   Republikken Polens Ambassade

  IBAN:                            NO8090012306198

  SWIFT/BIC:                SHEDNO22

  Bank:                            SpareBank1 Oslo Akershus

                                         Youngstorget 5, 0181 Oslo

  W polu Treść (tytuł przelewu) należy podać: Nazwisko i Imię z dopiskiem Oplata paszportowa

   

   

  Przykładowe opłaty:

   

  • pierwszy paszport tymczasowy dla dziecka urodzonego w Norwegii – 444 NOK (289 NOK + 155 NOK za odesłanie dokumentu),
  • paszport biometryczny dla dziecka do 13-go roku życia – 492 NOK (337 NOK + 155 NOK za odesłanie dokumentów),
  • paszport biometryczny dla dziecka do 13-go roku życia + paszport tymczasowy na czas oczekiwania – 792 NOK (337 NOK + 145 NOK + 2 x 155 NOK za odesłanie dokumentów),
  • paszport biometryczny dla dziecka powyżej 13-go roku życia + paszport tymczasowy na czas oczekiwania – 684 NOK (529 NOK + 155 NOK za odesłanie dokumentów),
  • paszport biometryczny dla dziecka powyżej 13-go roku życia + paszport tymczasowy na czas oczekiwania – 984 NOK (529 NOK + 145 NOK + 2 x 155 NOK za odesłanie dokumentów),
  • paszport biometryczny dla osoby pełnoletniej – 1213 NOK (1058 NOK + 155 NOK za odesłanie dokumentów),
  • paszport biometryczny dla osoby pełnoletniej + paszport tymczasowy na czas oczekiwania – 1513 NOK (1058 NOK + 145 NOK + 2 x 155 NOK za odesłanie dokumentów).

   

   

  UWAGA:

  Z uwagi na ograniczone możliwości, osoby nie zapisane na wizytę, nie posiadające kopii WSZYSYKICH dokumentów, nie posiadające zdjęcia oraz nie posiadające potwierdzenia dokonania przelewu opłaty konsularnej nie będą mogły być obsłużone w ramach danego dyżuru.

  Link do strony zapisów: https://www.e-konsulat.gov.pl/

   

   

  STAVANGER

  Najbliższy dyżur konsularny planowany jest w dniach 8 i 9 listopada 2018 r. w siedzibie biura RP Konsulting AS pod adresem:

   

  Heiamyrå 16A

  4033 Stavanger 

   

  Mapkę lokalizacji można znaleźć klikając na link.

   

   

  BERGEN

  Najbliższy dyżur konsularny planowany jest w dniach 15 i 16 listopada 2018 r. w sali parafialnej pod adresem:

   

  Nylandsveien 26 B

  5039 Bergen

   

  Mapkę lokalizacji można znaleźć klikając na link.

   

   

   

  TRONDHEIM

  Najbliższy dyżur konsularny planowany jest w dniach 22 i 23 listopada 2018 r. w siedzibie Konsula Honorowego RP w Trondheim pod adresem:

   

  Dyre Halses gate 1A, 3 floor

  7014 Trondheim

   

  Mapkę lokalizacji można znaleźć klikając na link.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: