close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 18 maja 2018

  Prawa człowieka, standardy demokratyczne oraz rządy prawa stanowią podstawę dla zagwarantowania długotrwałego bezpieczeństwa, stabilizacji i pokojowego rozwoju społeczeństw w Europie – mówił wiceminister Piotr Wawrzyk podczas posiedzenia Komitetu Ministrów Rady Europy w Elsynorze.

   

   

  – Nie możemy dłużej ignorować rażących przypadków łamania prawa międzynarodowego wśród państw członkowskich Rady Europy. Nasza bezczynność podważa wiarygodność całej Organizacji – podkreślił wiceszef polskiej dyplomacji w swoim wystąpieniu.

   

  Wiceminister Wawrzyk stwierdził także, że „gwarancją na lepszą i bezpieczniejszą przyszłość jest inwestycja w młode pokolenia”, m.in. poprzez zapewnienie systemu edukacji, który jest dostępny dla wszystkich i dostosowany do wymogów współczesnego świata. W tym kontekście wskazał również na działania Polski na rzecz poprawy warunków dla rozwoju dzieci (m.in. program 500+).

   

  Komitet Ministrów jest najważniejszym organem decyzyjnym Rady Europy, który spotyka się raz do roku na sesjach ministerialnych. Doroczne spotkanie zgromadziło ministrów oraz wiceministrów 47 państw członkowskich Organizacji. Na zakończenie 128. sesji Dania przekazała przewodnictwo w Komitecie Ministrów Chorwacji, która będzie je sprawowała przez najbliższe 6 miesięcy.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  20180518_090354_resized
  20180518_090705_resized
  20180518_090713_resized

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: