close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 14 maja 2018

  - Międzynarodowe prawo humanitarne pozostaje jednym z naszych priorytetów w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Tylko przez wspólne działania państw w ramach ONZ i UE będziemy mogli wypracować kompleksowe i wiarygodne rozwiązania na rzecz przestrzegania wolności religii i wyznania. – wskazał 14 maja 2018 r. w Brukseli podczas konferencji współorganizowanej przez Belgię i Liban podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Andrzej Papierz.

  Minister podkreślił przywiązanie Polski do wypełnienia zobowiązań wynikających z tzw. priorytetów madryckich, w szczególności zapewnieniu powrotu do miejsc zamieszkania osób zmuszonych do tułaczki w wyniku działalności tzw. Państwa Islamskiego oraz konfliktu syryjskiego. Podczas części przeznaczonej na świadectwa przedstawicieli prześladowanych grup, za pomoc udzieloną przez polski rząd mieszkańcom Aleppo dziękował Brat Ibrahim Al-Sabbagh, franciszkanin na co dzień niosący posługę w tym syryjskim mieście. Konferencja, odbywająca się nazajutrz po wyborach parlamentarnych w Iraku, była również okazją do podsumowania sytuacji w tym kraju po zwycięstwie odniesionym nad Państwem Islamskim.

   

  Było to już trzecie wydarzenie poświęcone przedmiotowej tematyce zorganizowane na przestrzeni ostatnich trzech lat (2015 – Paryż, 2017 – Madryt). Gotowość zorganizowania kolejnej konferencji dot. problematyki prześladowań religijnych i etnicznych na Bliskim Wschodzie wyraziła Francja.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: