close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 26 września 2016

  Na marginesie odbywającego się w Warszawie dorocznego Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego OBWE w ramach współpracy międzyresortowej MSZ i MSWiA ze stroną brytyjską 26 września br. odbyło się spotkanie polskich i brytyjskich ekspertów poświęcone zwalczaniu przestępstw z nienawiści.

   

  W spotkaniu ze strony polskiej udział wzięli: Rafał Batkowski – Dyrektor Biura współpracy Międzynarodowej w Komendzie Głównej Policji, Magdalena Kroll – koordynator przeciwdziałania przestępstwom z nienawiści, ekspert w Biurze Kryminalnym Komendy Głównej Policji oraz Jakub Cygan -  ekspert z zespołu Ochrony Praw Człowieka w MSWiA.  Stronę brytyjską reprezentowali: Sue Breeze – Departament Praw Człowieka i Demokracji w FCO, Paul Giannasi – szef międzyresortowego programu zwalczania przestępstw z nienawiści (Ministerstwo Sprawiedliwości), Chris Johnston – koordynator ds. przestępstw z nienawiści (Policja West Midlands) oraz Alison Mutch – prokurator krajowy ds. przestępstw z nienawiści.      

   

  Podczas spotkania podzielono się doświadczeniami w zakresie zwalczania przestępstw z nienawiści, podsumowano dotychczasową współpracę oraz omówiono zakres i metody wspólnych działań polskich i brytyjskich służb w przyszłości.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: