close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 24 marca 2016

  Minister Witold Waszczykowski spotkał się w czwartek z Michaelem Linkiem, dyrektorem Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR).

  Głównymi tematami spotkania były m.in. plany związane z przypadającą w tym roku 25. rocznicą utworzenia ODIHR w Warszawie oraz bieżąca współpraca z biurem. Szef polskiej dyplomacji zapewnił dyrektora Linka o uznaniu Polski dla działalności ODIHR. Podkreślił też, jak istotna jest dla nas rola państwa-gospodarza siedziby biura.

   

   

   

  Spotkanie było także okazją do omówienia wydarzeń organizowanych przez ODIHR w Warszawie, w szczególności tegorocznego Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego OBWE - największego europejskiego zgromadzenia polityków, ekspertów i działaczy społecznych, zajmujących się prawami człowieka.

   

  Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka (ODIHR) jest jedną z instytucji OBWE. Zostało ustanowione na mocy postanowień Karty Paryskiej Nowej Europy, podpisanej 21 listopada 1990 r., początkowo jako Biuro Wolnych Wyborów z siedzibą w Warszawie.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: