close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 6 czerwca 2018

  Szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz spotkał się dziś z Ingibjörg Sólrún Gísladóttir, dyrektor Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE (ODIHR) w Warszawie.

   

  Głównymi tematami rozmowy były współpraca w trzecim (tzw. ludzkim) wymiarze OBWE oraz przygotowania do Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego (Human Dimension Implementation Meeting, HDIM) w Warszawie. Podczas spotkania minister Czaputowicz podkreślił, że Polska, jako państwo goszczące ODIHR, przywiązuje szczególne znaczenie do współpracy w trzecim wymiarze OBWE i wspiera niezależność Biura w realizacji jego mandatu.

   

  Szef polskiej dyplomacji podziękował dyrektor Gísladóttir za bardzo dobrą współpracę. – Podobnie jak w ubiegłych latach, Polska będzie wpierać organizację Spotkania Przeglądowego Wymiaru Ludzkiego w Warszawie – zapewnił. Spotkanie to jest jedną z najważniejszych w Europie konferencji dotyczących praw człowieka. Każdego roku gromadzi ono w Warszawie ok. 1,5 tys. przedstawicieli rządów, organizacji międzynarodowych, ekspertów i działaczy społecznych.

   

  ODIHR to największa instytucja międzynarodowa mająca siedzibę w naszym kraju i jednocześnie największa instytucja OBWE. Ingibjörg Sólrún Gísladóttir rozpoczęła trzyletnią kadencję na stanowisku dyrektora ODIHR 19 lipca 2017 r. Wcześniej zajmowała stanowisko m.in. ministra spraw zagranicznych Islandii oraz dyrektor regionalnej ONZ Kobiety (UN-Women) ds. Europy i Azji Środkowej.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  2018-06-06-spotkanie-dyrektor-odihr-001
  2018-06-06-spotkanie-dyrektor-odihr-002
  2018-06-06-spotkanie-dyrektor-odihr-003
  2018-06-06-spotkanie-dyrektor-odihr-004

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: