close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • PRAWA CZŁOWIEKA

 • 20 października 2015

  - W ciągu minionych 25 lat Polska podjęła szereg istotnych reform służących budowaniu nowoczesnej demokracji – mówiła podsekretarz stanu Henryka Mościcka-Dendys, prezentując dziś „Pierwszy Raport: Polska Agenda Demokratyzacyjna 2014-2015”.

  Raport, opublikowany w języku polskim, angielskim i rosyjskim, przedstawia najważniejsze inicjatywy realizowane przez MSZ we współpracy z Radą Europy, Unią Europejską i OBWE.

  To działania podejmowane na rzecz wspierania i promowania demokracji, praw człowieka oraz wspierania społeczeństwa obywatelskiego.
  - Polska przeszła imponującą transformację od państwa bloku wschodniego do kraju dynamicznego i nowoczesnego – mówiła wiceszefowa polskiej dyplomacji. – Pomimo tych sukcesów nie zapomnieliśmy o solidarności i wsparciu oferowanym nam przed transformacją i w jej trakcie przez kraje demokratyczne. Te kraje wniosły znaczący wkład w nasz wspólny sukces – dodała.

  Zdaniem wiceminister Mościckiej-Dendys teraz Polska może solidarnie pomagać tym, którzy walczą o demokrację oraz prawa człowieka i starają się zbudować solidne fundamenty demokratyczne w swoich krajach. - To jest właśnie myśl przewodnia Polskiej Agendy Demokratyzacyjnej – stwierdziła.

  - Staramy się wykorzystać te doświadczenia i dzielić się nimi z innymi – ocenił Maciej Janczak, zastępca dyrektora Departamentu Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka. Nawiązał w ten sposób do organizowanego przez MSZ już po raz czwarty Warszawskiego Dialogu na Rzecz Demokracji, który rozpocznie się w najbliższy czwartek i potrwa do soboty. Weźmie w nim udział 250 działaczy na rzecz praw człowieka z ponad 30 krajów.  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: