close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AZJA I PACYFIK

 • 22 października 2018

  W dniach 15-17 października 2018 r. dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku, Paweł Milewski przebywał z wizytą w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej (KRLD). Wizyta była elementem obchodów 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między naszymi krajami.

  Dyrektor Milewski przeprowadził konsultacje z dyrektorem Departamentu Europy II MSZ KRLD, panem Kim Son Gyong. Został również przyjęty przez wiceministra spraw zagranicznych nadzorującego sprawy europejskie, panem Pak Myong Guk, a także spotkał się dyrektorem Wydziału Europejskiego w Departamencie Międzynarodowym KC Partii Pracy Korei, panem Ri Son Ryong. Rozmowy dotyczyły zarówno spraw bilateralnych, jak i aktualnej sytuacji na Półwyspie Koreańskim. Dyrektor Milewski odwiedził również Panmunjom w Strefie Zdemilitaryzowanej.

  Z okazji obchodów 70. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Ambasada RP w Pjongjangu zaprezentowała wystawę fotografii „Polska Architektura”, a także zorganizowała okolicznościowy koncert koreańskich laureatów Międzynarodowego Koncertu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży im. F. Chopina w Szafarni.

  Polska i KRLD nawiązały stosunki 16 października 1948 r. Należymy do nielicznego grona państw posiadających przedstawicielstwa dyplomatyczne zarówno w Pjongjangu jak i w Seulu. Ponadto od 1953 r. jesteśmy zaangażowani na Półwyspie Koreańskim poprzez uczestnictwo w pracach Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. Poprzednie konsultacje z MSZ KRLD odbyły się w grudniu 2015 r. w Warszawie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: