close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AZJA I PACYFIK

 • 3 grudnia 2018

  Głównym celem wizyt w: Kabulu, Dhace i Katmandu, które odbyły się w dniach 18-22 listopada 2018 r., było omówienie stanu bieżących stosunków dwustronnych oraz perspektyw ich rozwoju w wybranych dziedzinach, współpraca na forach wielostronnych, a także omówienie kwestii regionalnych, przede wszystkim w Azji Południowej.

  W Afganistanie Dyrektor Milewski spotkał się z wiceminister spraw zagranicznych Afganistanu Adelą Raz oraz przeprowadził konsultacje z Dyrektorem 4. Departamentu Politycznego ds. Europy Amanullahem Jayhoonem. Oprócz omówienia najważniejszych spraw w stosunkach dwustronnych, w tym wieloletniego zaangażowania wojskowego oraz cywilnego Polski w Afganistanie, dyskusja koncentrowała się na analizie sytuacji wewnętrznej w Afganistanie, w tym na perspektywach procesu pokojowego oraz dalszego rozwoju kraju, jak również na kwestiach dotyczących relacji Afganistanu z krajami sąsiadującymi.

  W Dhace partnerem rozmów Dyrektora P. Milewskiego był podsekretarz stanu w MSZ Kamrul Ahsan. Głównym tematem rozmów były sprawy gospodarcze oraz współpraca handlowa i inwestycyjna, w tym w sektorze energetycznym i obronnym, jak również poszukiwanie nowych obszarów rozwoju relacji dwustronnych.

  Rozmowy w Katmandu z Dyrektorem Departamentu Europy i Ameryki Ghanshyamem Bhandari koncentrowały się na podsumowaniu dotychczasowego stanu stosunków dwustronnych oraz omówieniu planów wydarzeń w kontekście przypadającej w 2019 r. 60. rocznicy nawiązania relacji bilateralnych.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: