close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • AKTUALNOŚCI

 • 24 października 2013

  W dniu 25 października 2013 r. odbędzie się VII Seminarium Warszawskie zatytułowane „Obywatel w Radzie Europy i Unii Europejskiej - nowe wyzwania po dwudziestu latach od przystąpienia przez Polskę do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności”.

  Seminarium będzie nawiązywało do 20. rocznicy związania się przez Polskę Konwencją oraz jurysdykcją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, stanowiąc okazję do dokonania swoistego podsumowania, a także wyznaczenia priorytetów w zakresie ochrony praw człowieka na przyszłość.

   

  Prelegentami VII Seminarium Warszawskiego są wybitni praktycy oraz przedstawiciele świata nauki na co dzień zajmujący się zagadnieniami ochrony praw człowieka, w tym Pani Hanna Suchocka oraz Pan Dean Spielmann, Prezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

   

  Pierwszy panel, o charakterze retrospektywnym, rozpocznie wystąpienie prof. dr hab. Jerzego Makarczyka, pierwszego sędziego Europejskiego Trybunału Praw Człowieka wybranego z ramienia Polski. W czasie drugiego panelu prelegenci przedstawią współzależności między unijnym a konwencyjnym systemem ochrony praw człowieka.

   

  Rocznicowy charakter konferencji zostanie dodatkowo podkreślony przez towarzyszącą Seminarium wystawę, której otwarcia dokona Prezes Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ekspozycja prezentuje min. sylwetki osób, które uczestniczyły w procedurze związania się Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, sylwetki Prezesów Trybunału oraz sędziów Trybunału wybranych z ramienia Polski, jak również kopie dokumentów i zdjęcia upamiętniające najistotniejsze wydarzenia ostatnich dwudziestu lat w zakresie stosowania Konwencji. Wystawę przygotowała  Pani Magdalena Małczyńska-Umeda, grafik-projektant specjalizujący się w projektowaniu informacji wizualnej, przedstawień danych liczbowych, diagramów oraz modeli.

   

  VII Seminarium Warszawskie jest zorganizowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Rzecznikiem Praw Obywatelskich i odbędzie się w siedzibie Rzecznika przy ulicy Długiej 23/25 w Warszawie. Konferencja odbędzie się w języku polskim i angielskim z zapewnieniem tłumaczenia symultanicznego, a jej transmisja będzie dostępna pod następującym linkiem: http://bankier.tv/obywatel-w-radzie-europy-i-unii-europejskiej-14109.html .

   

  Program Seminarium (pdf.) >>

   

  Publikacja podsumowująca VII Seminarium Warszawskie „Obywatel w Radzie Europy i Unii Europejskiej - nowe wyzwania po dwudziestu latach od przystąpienia przez Polskę do Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności” znajduje się w zakładce Publikacje”. >>

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: