close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 11 maja 2016

  Dwa polskie zespoły Jazzowe "Bednarska Super Band" i „Wojtek Mazolewski Quintet” wystąpią w sobotę 14 maja 2016 roku na XXIV Festiwalu Jazz Rally w Duesseldorfie.

  Zespół „Bednarska Super Band” składający się z uczniów Wydziału Jazzu Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie i Policealnego Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie już po raz piąty wystąpi na festiwalu w Duesseldorfie. Zespół poprowadzi Zbigniew Namysłowski, legenda polskiej sceny jazzowej, wychowawca wielu pokoleń muzyków jazzowych posiadający w swoim dorobku artystycznym ponad 20 płyt autorskich. Muzycy zagrają utwory łączące jazz akustyczny z elementami elektrycznymi.

   

  Twórczość „Wojtek Mazolewski Quintet” jest znana jest na całym świecie. Muzyków można było dotąd usłyszeć na koncertach m.in. w Japonii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych czy w Europie. Talent Mazolewskiego wielokrotnie doceniano - trzykrotnie wygrywał w kategorii najlepszy zespół elektryczny wg prestiżowego Jazz Forum, otrzymał Jazzowego Oskara od kapituły Stowarzyszenia Melomanii oraz nagrodę III Programu PR. Najnowsza płyta kwintetu Wojtka Mazolewskiego „Polka” łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

   

  Współorganizatorami festiwalu jest związek przedsiębiorców Destination Duesseldorf, oba miasta partnerskie Warszawa i Duesseldorf, Szkoła Muzyczna na Bednarskiej oraz Instytut Polski w Duesseldorfie, przy wsparciu Stołecznej Estrady.

   

  Więcej informacji o koncercie można przeczytać na stronie Instytutu Polskiego w Duesseldorfie.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Wojtek Mazolewski Quintet. Fot. Michał Andrysiak
  Wojtek Mazolewski Quintet. Fot. Michał Andrysiak
  Bednarska Super Band w trakcie próby ze Zbigniewem Namysłowskim. Fot. Instytut Polski w Duesseldorfie
  Bednarska Super Band w trakcie próby ze Zbigniewem Namysłowskim. Fot. Instytut Polski w Duesseldorfie

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: