close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 14 grudnia 2015

  Polscy turyści mogą zwiedzać najważniejsze zabytki w Rzymie z polskimi audioprzewodnikami. Z inicjatywy Ambasady RP w Rzymie zrealizowano nagrania dla Koloseum, Forum Romanum i Palatynu.

  - Dzięki przewodnikowi w języku polskim, wiedza dotycząca kultury i historii starożytności będzie bardziej przystępna dla turystów - powiedział ambasador Tomasz Orłowski w trakcie inauguracji. W wydarzeniu wziął udział m.in. Francesco Prosperetti - szef rzymskiego urzędu administrującego zabytkami.  Ambasada RP we Włoszech jest pierwszą zagraniczną instytucją, która wystąpiła inicjatywą i zaproponowała administratorom rzymskich zabytków współpracę przy projekcie.

   

  W ciągu ostatnich sześciu lat liczba polskich turystów we Włoszech wzrosła o 83 procent. Ambasador Orłowski zaznaczył również, że ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Miłosierdzia może dodatkowo zwiększyć napływ polskich pielgrzymów do Rzymu.

   

  Turyści mogą korzystać z audioprzewodników w języku polskim od 8 grudnia. Polską wersję przewodników przygotowała Dominika Wronikowska – historyk sztuki. Nagranie z Koloseum trwa pięćdziesiąt minut, natomiast Forum Romanum i Palatyn około dwóch godzin. Dla turystów przygotowano wersje podstawową oraz rozszerzoną.

   

  Ambasada rozpoczęła również prace nad stworzeniem kolejnej serii audioprzewodników po florenckiej Galerii Uffizi, rzymskich Termach Caracalli, a w przyszłości po wykopaliskach w Pompejach.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: