close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • 6 lipca 2016

  Fotografie Kacpra Kowalskiego, Marcina Ryczka i absolwentów oraz studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej można oglądać przez całe lato w galerii Annaborg w Hillerød na wystawie „Zoom on Poland”.

  Wystawa zawierająca ponad 100 prac autorstwa dziewięciu artystów składa się z trzech części. Pierwsza to prace z serii „Efekty uboczne” Kacpra Kowalskiego, trzykrotnie nagrodzonego w konkursie World Press Photo oraz laureata innych prestiżowych nagród. Artysta wykonuje zdjęcia z lotu ptaka, co daje perspektywę niedostępną dla przeciętnego widza i powoduje, że odrealnione kadry pobudzają wyobraźnię. 

   

  Drugim elementem wystawy są prace Marcina Ryczka, również wielokrotnie wyróżnionego prestiżowymi nagrodami. Jego prace charakteryzuje monochromatyzm i minimalizm. Jak mówi artysta „pragnę w nich osiągnąć maksimum efektu, przy minimum formy”. Na wystawie można zobaczyć jego najsłynniejsze zdjęcie „Mężczyzna karmiący łabędzie na śniegu”.

   

  Fotografie reprezentantów Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi prezentujących różne podejście do fotografii zostały wybrane przez Tomasza Komorowskiego - wykładowcę szkoły. Komorowski jest fotografem, portrecistą, reporterem i międzynarodowym kuratorem studenckich wystaw. W swoich pracach koncentruje się na wyjściu poza rolę fotografii sprowadzoną do przedstawiania świata. 

   

  W trzeciej części wystawy pracom Komorowskiego towarzyszą fotografie Szymona Kobusińskiego, Magdaleny Franczuk, Aleksandry Malinowskiej, Adriana Gachewicza, Roberta Mainki i Tomasza Wysockiego. Pierwszy z nich jest autorem projektów multimedialnych, portrecistą, kuratorem i wykładowcą. Jego charakterystyczny styl portretowania łączy tradycyjną estetykę z interpretacja psychologiczną. 

   

  Pozostali artyści to studenci ostatnich lat studiów. Mimo młodego wieku zostali wyróżnieni licznymi nagrodami i stypendiami.  W swoich wielowarstwowych pracach używają technik tradycyjnych i komputerowych dla uzyskania pożądanego efektu. Obrazują one umiejętność młodego pokolenia do łączenia wieli stylów i technik w jednym medium.

   

  Projekt wystawy powstał we współpracy Ambasady RP w Kopenhadze i Instytutu Adama Mickiewicza.

   

  Wystawa czynna będzie od 30 czerwca do 14 sierpnia.

   

  Galeria Annaborg
  Frederiksværksgade 2A
  Hillerød

   

  Godziny otwarcia:
  Czwartek: 15:00 – 18:00
  Piątki, soboty, niedziele i dni świąteczne: 12:00 – 16:00

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: