close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 22 września 2017

  W dniu 21 września br. odbyło się posiedzenie Polsko-Cypryjskiej Komisji Mieszanej ds. spraw nauki, edukacji i kultury

  Komisja Mieszana, utworzona na podstawie art. 11 Umowy między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Cypru o współpracy w dziedzinach nauki, oświaty i kultury, sporządzonej w Nikozji dnia 1 lutego 1973 r., przyjęła Program współpracy w dziedzinach nauki, oświaty i kultury na lata 2017-2020. Polskiej delegacji przewodniczyła Pani Małgorzata Wierzejska, Dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej MSZ, delegacji cypryjskiej przewodniczył Pan Petros Kestoras, Ambasador Republiki Cypryjskiej w Polsce. W uroczystości podpisania Programu udział wziął Sekretarz Stanu MSZ Jan Dziedziczak.

   

   

  Komisja dokonała przeglądu dotychczasowej współpracy w dziedzinie nauki, oświaty, kultury, sportu i telewizji, pozytywnie oceniając przedsięwzięcia zrealizowane w okresie obowiązywania poprzedniego Programu. Intensyfikacja współpracy w wielu dziedzinach miała miejsce szczególnie w ramach polskiego i cypryjskiego przewodnictwa w Radzie UE w latach 2011-2012.

   

  Członkowie Komisji zgodnie uznali, że w stosunkach dwustronnych istnieje szeroki potencjał dla rozwoju bilateralnej współpracy w zakresie relacji kulturalnych, naukowych i oświatowych. Komisja wyraziła nadzieję, że przyjęty Program Współpracy na lata 2017-2020 umożliwi twórcom, ludziom kultury i nauki kontynuację trwającej oraz zainicjowanie nowej współpracy w różnych dziedzinach.

   

  Posiedzenie Komisji Mieszanej odbyło się w formie wideokonferencji umożliwiając udział w posiedzeniu kilkunastu osobom po każdej ze stron

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: