close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • DYPLOMACJA PUBLICZNA

 • 7 czerwca 2017

  Minister Jan Dziedziczak wraz z Dyrektor Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Małgorzatą Wierzejską otworzyli konsultacje dyplomacji publicznej dla dyrektorów wszystkich Instytutów Polskich.

   

  W dniu 5 czerwca 2017 r. w siedzibie MSZ odbyły się konsultacje dyplomacji publicznej, które są okazją do wymiany doświadczeń w dziedzinie dyplomacji publicznej i kulturalnej dla dyrektorów Instytutów Polskich. Tematem wiodącym spotkania była analiza potrzeb w zakresie dostosowania programów placówek do priorytetów polskiej polityki zagranicznej w zakresie dyplomacji publicznej. W trakcie spotkania, Dyrektorzy Instytutów Polskich mieli okazje spotkać się z Prezesem Polskiej Agencji Prasowej Arturem Dmochowskim oraz przedstawicielem Kancelarii Prezydenta RP. Agenda konsultacji zawierała także warsztaty z komunikacji strategicznej, które przeprowadził Maciej Świrski Członek Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

   

  Podczas spotkania Pan Minister przywołał główny cel konsultacji jakim jest jak najlepsze przygotowanie Dyrektorów Instytutów Polskich do sprostania niełatwemu zadaniu, jakim jest obrona i ciągłe umacnianie dobrego wizerunku Polski za granicą i wypełnienie tej szczególnej misji, jaką jest prowadzenie Instytutów Polskich.

   

  Obecnie na świecie są 24 Instytuty Polskie, które realizują zadanie kształtowania pozytywnego wizerunku Polski za granicą. W swoich działaniach dążą do zwiększenia zainteresowania Polską w świecie oraz upowszechniania jej wizerunku jako nowoczesnego kraju o rozwijającej się gospodarce. W roku 2017 głównymi priorytetami realizowanymi przez dyplomację publiczną są: promowanie polskiej myśli politycznej i historii, promowanie wkładu Polski w światowe dziedzictwo humanizmu, przygotowanie międzynarodowej opinii publicznej do obchodów setnej rocznicy Odrodzenia Państwa Polskiego w 2018 r. oraz promowanie Polski kreatywnej i innowacyjnej.

  IMG_6536
  IMG_6542
  IMG_6524

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: