close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • STRATEGIA UE DLA REGIONU MORZA BAŁTYCKIEGO

 • 5 października 2018

  Gospodarka obiegu zamkniętego oraz gospodarka współdzielenia jako odpowiedź na wyzwania środowiskowe i demograficzne będą tematami przyszłorocznego Forum Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego, które odbędzie się w Gdańsku w dniach 12-13 czerwca 2019 r.

  Doroczne Fora Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego organizowane są od 2010 roku. Są to kluczowe dla współpracy bałtyckiej wydarzenia, gromadzące premierów, ministrów i innych przedstawicieli rządów, a także instytucji unijnych, parlamentarzystów oraz reprezentantów świata nauki, biznesu, władz regionalnych i lokalnych, aktywnych we współpracy bałtyckiej. W przyszłorocznym wydarzeniu w Polsce planowany jest udział ok. 800 uczestników.

   

  Celem wydarzenia jest przedyskutowanie głównych wyzwań pojawiających się w regionie w kontekście wykorzystywania Strategii UE dla regionu Morza Bałtyckiego jako narzędzia do zwiększania dobrobytu, poprawy jakości środowiska naturalnego oraz rozwoju infrastruktury w regionie. Jednym z najważniejszych elementów przyszłorocznej debaty będzie rola gospodarki obiegu zamkniętego oraz gospodarki współdzielenia w przezwyciężaniu konsekwencji zmian demograficznych i środowiskowych.


  Głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego wspólnie z Subregionalną Organizacją Współpracy Państw Morza Bałtyckiego (BSSSC) pod przewodnictwem Norwegii, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP i Komisją Europejską.

   

  Aktualizacje dotyczące wydarzenia dostępne będą na stronie: https://www.balticsea-region-strategy.eu/

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: