close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • OGŁOSZENIA

 • 10 listopada 2017 (ostatnia aktualizacja: 18 stycznia 2019)

   

  Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe)

   

   

   

  Zostań studentem Kolegium Europejskiego

   

  Kolegium Europejskie (College of Europe) rozpoczęło nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych w roku akademickim 2019/20. Kandydaci z Polski mogą ubiegać się o stypendia finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP i Komisji Europejskiej.

   

  Kolegium Europejskie zostało założone w 1949 roku w Brugii (Belgia). W roku 1993 do Kolegium dołączyło Centrum Europejskie Natolin. Uczelnia działa na zasadzie „1 Kolegium, 2 kampusy” i posiada kampus w Polsce oraz w Belgii. Kolegium jest najstarszą i jedną z najbardziej prestiżowych instytucji edukacyjnych specjalizujących się w studiach podyplomowych z szeroko pojętej europeistyki.

   

  Kandydaci mogą ubiegać się o miejsca na kierunkach:

  • European Interdisciplinary Studies – studia w kampusie w Natolinie;
  • European Economic Studies, European Law, EU International Relations and Diplomacy oraz European Political and Governance Studies– studia w kampusie w Brugii.

    

   Nauka trwa 10 miesięcy: od września 2019 r. do czerwca 2020 r. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim i francuskim.

    

   Termin składania aplikacji upływa 16 stycznia 2019 r. Zgłoszenia należy dokonać tylko i wyłącznie on-line, na stronie Kolegium Europejskiego www.coleurope.eu

    

   Kandydaci z Polski, którzy chcą ubiegać się o stypendia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej muszą wybrać w formularzu aplikacji on-line komisję selekcyjną „Poland - Ministerstwo Spraw Zagranicznych”.

    

   Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania związane z ofertą Kolegium Europejskiego oraz procesem rekrutacji można uzyskać:

   

  Kolegium Europejskie w Natolinie

   

  Ulotka kampusu w Natolinie

   

  Ulotka kampusu w Brugii

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: