close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

 • 28 sierpnia 2018

  Data ostatniej aktualizacji: 28.08.2018

  Treść aktualizacji:  wprowadzenie nowego formatu ostrzeżeń

   

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wszelkie podróże na pogranicze z Syrią (za wyjątkiem miejscowości Umm Qais) i Irakiem.

   

  Ze względów bezpieczeństwa, MSZ odradza podróże, które nie są konieczne w rejon miejscowości Ma’an oraz do obozów zamieszkałych przez uchodźców palestyńskich i syryjskich.

   

  Na pozostałym terytorium kraju, w tym w Ammanie, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności.

   

  Jordania jest państwem zagrożonym terroryzmem. W zamachu w Karak w grudniu 2016 r. zginęło 10 osób, w tym kanadyjska turystka. MSZ zaleca zachowanie wzmożonej ostrożności w szczególności w miejscach mogących być celem ataku (np. obiekty kultu religijnego i atrakcje turystyczne).

   

  MSZ apeluje o zgłaszanie podróży w systemie Odyseusz‎.

   

  MSZ dokłada wszelkich starań, aby zawarte w tym miejscu dane były rzetelne, wyczerpujące i aktualne. Jednocześnie podkreślamy, że publikowane przez MSZ ostrzeżenia należy traktować wyłącznie jako rekomendację: mają one charakter informacyjny i nie mogą stanowić podstawy do jakichkolwiek roszczeń. Należy pamiętać, że MSZ nie ma prawnych możliwości zakazania wyjazdu do jakiegokolwiek państwa. Treść powyższego ostrzeżenia pozostaje aktualna do czasu publikacji nowego komunikatu.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią:

  • 25 lutego 2019
   Bahrajn - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Panama - ostrzeżenie dla podróżujących
   25 lutego 2019
   Rumunia - ostrzeżenie dla podróżujących