close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 24 maja 2016

  – Tylko szybko reagujące, dostosowujące się do okoliczności i wiarygodne NATO jest w stanie zapewnić skuteczną obronę swoim obecnym i przyszłym członkom – powiedział podsekretarz stanu Marek Ziółkowski w przemówieniu wygłoszonym na Gruzińskiej Konferencji Obrony i Bezpieczeństwa w Tbilisi.

  Swoje wystąpienie wiceminister poświęcił zbliżającemu się szczytowi NATO w Warszawie. Tegoroczna dziesiąta edycja konferencji była elementem obchodów 25. rocznicy odzyskania przez Gruzję niepodległości.

   

  Podczas wizyty w Gruzji wiceszef MSZ przewodniczył też polskiej delegacji w dwustronnych konsultacjach politycznych, w których ze strony gruzińskiej udział wzięli minister ds. integracji europejskiej i euro-atlantyckiej David Bakradze, wiceminister spraw zagranicznych David Dondua oraz doradca ministra obrony narodowej Szota Gwineria. Poruszono temat stosunków polsko-gruzińskich, integracji europejskiej, a także omówiono wyzwania stojące przez Sojuszem Północnoatlantyckim.

   

   

   

   

   

   

   

  Wiceminister Ziółkowski spotkał się również z szefem misji monitorującej UE (EUMM), szefem biura łącznikowego NATO i grupą ekspertów z gruzińskich think-tanków. Z przedstawicielami gruzińskiej koalicji rządzącej i opozycji rozmawiał o planowanych na 8 października br. wyborach parlamentarnych w Gruzji i sytuacji politycznej w kraju.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: