close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 17 lutego 2017

  – Dobra współpraca polsko-ukraińska, dwóch największych narodów w tej części Europy, będzie wywierać pozytywny wpływ nie tylko w skali regionalnej, ale również w skali całego kontynentu europejskiego – powiedział sekretarz stanu w MSZ Jan Dziedziczak podczas spotkania z delegacją deputowanych Rady Najwyższej Ukrainy - członkami grupy ds. kontaktów międzyparlamentarnych z Polską.

  Wiceminister Dziedziczak zapewnił, że Polska jest bliskim sojusznikiem Ukrainy i doskonale rozumie jej trudną sytuację polityczną. – Doceniamy pierwsze pozytywne efekty ukraińskich reform, które powinny jak najszybciej przełożyć się na rozwój gospodarczy Ukrainy – zauważył sekretarz stanu w MSZ. Jednocześnie mówiąc o znaczeniu polsko-ukraińskiego dialogu historycznego, podkreślił, że istotnym jest, by „polityka historyczna nie antagonizowała Polaków i Ukraińców”.

   

   

   

   

   

  Współprzewodniczący delegacji ukraińskiej Mykoła Kniażyckyj zgodził się z oceną kluczowego charakteru stosunków polsko-ukraińskich, a także dużej roli Polski we wspieraniu Ukrainy na forum międzynarodowym. Odnosząc się do dialogu historycznego, podkreślił, że choć strona ukraińska nie może zgodzić się z polską oceną spuścizny OUN/UPA, to zbrodnie dokonane przez te formacje na polskiej cywilnej ludności powinny zostać jednoznacznie potępione.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: