close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

  Strona Archiwalna
  Aktualna strona znajduje się pod adresem: gov.pl/dyplomacja

 • WIADOMOŚCI

 • 6 lipca 2017

  Podsekretarz stanu w MSZ Bartosz Cichocki wziął udział w konferencji „Opportunity Ukraine” w Londynie, poświęconej reformom na Ukrainie. Spotkanie współorganizowane było przez rządy Wielkiej Brytanii i Ukrainy.

  – Polska aktywnie wspiera europejski wybór i europejskie aspiracje Ukrainy i jest adwokatem interesów tego kraju na forum Unii Europejskiej – podkreślił w swoim wystąpieniu wiceminister Cichocki – Ukraina jest priorytetem polskiej pomocy rozwojowej. Wspólnie z rządem Wołodymyra Hrojsmana pracujemy nad kluczowymi aspektami reform: samorządowej i edukacyjnej – dodał.

   

   

  Wiceszef polskiego MSZ spotkał się z premierem Ukrainy Wołodymyrem Hrojsmanem i szefami MSZ Ukrainy Pawło Klimkinem, Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, Kanady Chrystią Freeland, a także przedstawicielami rządów państw członkowskich UE, NATO i G7. Podczas spotkania omówiono sytuację we wschodniej Ukrainie oraz perspektywy reintegracji Donbasu.

  W komunikacie końcowym konferencji odnotowano postęp w realizacji ambitnego projektu reform oraz podkreślono pełne poparcie zebranych państw dla ich kontynuacji.

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: